Goji – Kustovnice čínská 1 kg

 

sušené ovoce

Dostupnost Vyprodáno
350 Kč
   
Kategorie Pro zdraví
 

Čínské tajemství dlouhověkosti

Goji jsou sušené plody kustovnice čínské (lycium chinesis). Chutí připomínají něco mezi brusinkou, jablkem nebo šípkem. Goji rostou v úrovné půdě himalájských podhůří na středně velikých keřích. V těchto oblastech, kde jsou Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi. Tradiční čínská medicína odnepaměti považuje Goji za léčivou potravinu, podporující dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.

Z nutričního hlediska jsou Goji dost možná tím nejhodnotnějším ovocem na planetě! Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních, až 21 stopových prvků, jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na Zemi. Co se týče beta-karotenu, jsou Goji vydatnější než mrkev. Dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Musíme zmínit také beta-sitosterol. Tento rostlinný sterol se dnes využívá při podpůrné léčbě zvýšené hladiny cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek.

Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lycium polysacharidů. To jsou výjimečně silné atioxidany, tedy látky, které neutralizují volné radikály. Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu.

 Konzumace: Goji se konzumují samostatné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávají do cereálních směsí a jogurtu. Skvělé je také přidávat Goji do ovocných koktejlů a šejků, jejichž základem může být třeba super-výživné konopné mléko. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky. Goji lze přitom sníst i po vyluhování. Odborníci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků stačí konzumovat asi 30 gramů denně (malá hrst). Nejvýše dvě hrsti sušených plodů denně.

Složení: kustovnice čínská, konzervant: oxid siřičitý.

Skladujte v suchu a chladu.

Země původu suroviny: Čína.

Výrobce: Alika a.s.